İddaa 1,5 Alt ve 1,5 Üst Ne Demek?

İddaa oynarken 1,5 alt ve 1,5 üst bahsinde bulunmak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okumaya devam edin. Yazımızdan sizlere 1,,5 alt ve 1,5 üst hakkında bilgi verecek, avantajlarındna bahsedeceğiz. Peki 1,5 alt ne demek? 1,5 alt oynanacak olan bir futbol maçında her iki takımın atacakları gol toplamlarının en fazla 1 olacağını ifade eder. Yani düşünecek olursak maçta iki takımdan bir tanesi sadece 1 gol atacak demekle aynı şeydir. Eğer bu bahsi içeren bir kuponunuz varsa tahmininizin doğru çıkması için maçta en fazla 1 gol olmalıdır. Aşağıdaki örnek maç skorlarına bakarak anlatılmak isteneni daha iyi kavrayabilirsiniz. Diyelim ki X takımı ile Y takımı aralarında bir maç oynanacak olsun. Bu maç için 1,5 alt tahmininde bulunulursa tahminin doğru çıkması için aşağıdaki sonuçlardan biri olmalıdır. Aşağıdaki sonuçlardan farklı bir sonuç olur ise tahmin yanlış olur ve para kazanılmaz.

X Takımı  0–0 Y Takımı (Golsüz beraberlik)

X Takımı  1–0 Y Takımı (Ev sahibi takım maçı kazanır)

X Takımı  0–1 Y Takımı (Deplasmanda oynayan takım maçı kazanır)

1,5 üst bahsine baktığımızda ise 1,5 alt bahsinin tam tersidir diyebiliriz. Alt bahsinde nasıl ki en fazla 1 gol olması gerekiyorsa 1,5 üst bahsinde de en az 2 gol olması gerekmektedir. Eğer oynanacak maç için 1,5 üst bahsinde bulunulmuşsa iddaa kuponunun tutması için maçta atılan toplam gol sayısının en az 2 olması gerekir. Golü hangi takımın attığı önemsizdir. Önemli olan toplamda en az 2 gol olmasıdır. X ve Y takımları örneğimizden devam edecek olursak aşağıdaki skorlar ve en az 2 gol atılmış olan tüm skorlarda 1,5 üst tahmini tutmuş olur ve bundan dolayı para kazanılmış olur.

X Takımı  2–0 Y Takımı (Toplam 2 gol olmuş ve tahmin tutmuştur.)

X Takımı  0–2 Y Takımı (Toplam 2 gol olmuş ve tahmin tutmuştur.)

X Takımı  2–1 Y Takımı (Toplam 2 gol olmuş ve tahmin tutmuştur.)

X Takımı  1–2 Y Takımı (Toplam 2 gol olmuş ve tahmin tutmuştur.)

X Takımı  2–2 Y Takımı (Toplam 2 gol olmuş ve tahmin tutmuştur.)

X Takımı  3–1 Y Takımı (Toplam 2 gol olmuş ve tahmin tutmuştur.)

1,5 alt ve 1,5 üst tahmininin para kazandırma olasılığına baktığımızda diğer tahmin türlerine göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Maçta toplam gol sayısını tahmin edebiliyor ancak hangi takımın ne kadar gol atabileceğini tam anlamıyla tahmin edemiyorsanız üst veya alt bahsi yaparak kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir