Feng Şui Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde ve hatta eski dönemlerden beri uygulanan tasarım felsefelerinden biri de feng şui felsefesidir.Çin uygarlığına ait olan feng şui felsefesinin birçok özellikleri bulunmaktadır. Özellikle insan ruhunun maksimum derece dinlenmesine ve Feng şui,Feng şui Nedir,Feng şui nasıl yapılırpozitif olarak yenilenmesine büyük ölçüde olanak sağlayan bu harika felsefi düşünce hakkında birçok bireyler yeteri kadar bilgi sahibi olamadıklarından dolayı internet dünyasında araştırmalara yönelmekte ve malesef bu harika felsefi düşünce sistemi hakkında yeteri kadar bilgi elde edememektedirler. Bu makalemizde feng şui felsefesinin ne anlama geldiğini ve daha çok nerelerde uygulandığını sizlere ve merak edenlere detaylı olarak sunmaya çalışacağız. Dierseniz ilk olarak sizlere feng şui nedir? konusu hakkında bilgiler sunmaya çalışalım. Feng şui yukarıda da belirttiğimiz üzere Çin medeniyetinde eskiden beri uygulanan bir tür felsefi düşünce akımıdır. Temel amacında insan ruhunun pozitif enerji ile yüklenmesi bulunan bu harika felsefi düşünce aynı zamanda rüzgar ve su anlamını da taşımaktadır. Doğada yer alan pozitif enerji akımının insanların bulunduğu ve sürekli olarak yaşantılarını sürdürdüğü mekanlarda uygulanabilen feng şui felsefesi başta Çin medeniyetinde olmak üzere günümüzde dünyanın birçok toplumlarında çokça uygulanmaktadır. Özellikle evlerin iç dizaynlarında çokça uygulanan bu harika felsefi düşünce sistemi sayesinde insanlar gün boyu üzerlerinde biriken negatif dalaglanmalardan kısa zaman içerisinde kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Bu duruma bir örnek vermek gerekirse günümüzde özellikle Çin toplumunu yakından incelemeye aldığınızda Çin’li insanların çok daha sakin ve pozitif enerjili bir ruh haline sahip olduklarını fark edersiniz. İşte bu insanların gün boyu bu pozitif ruh halinde olmalarında elbette ki harika bir felsefi düşünce sistemi olan fenk şui uygulamasının katkısı büyüktür. Fenk şui hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra dilerseniz şimdi de feng şui nasıl yapılır? konusu hakkında detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışalım.

Feng şui uygulaması genel olarak insanların yaşadığı mekanlarda çokça uygulanır. Örneğin evinizin tüm eşyalarının yerlerini değiştirerek harika bir ruh haline girebilmektesiniz. Mesela oturma odanızdaki tüm koltuk takımlarını ve yerlerini değiştirerek feng şui uygulamasını hayata geçirebilirsiniz. Dolaysıyla fenk şui nedir? nasıl yapılır? diye soranlara uzmanlar ilk olarak oturulan evlerin tasarımlarının değiştirilmesi gerektiğini önermektedirler.

Hızlı Saç Uzatmanın Formulü

Kadınlar için saçları çok önemlidir. Saçlarının dökülmesi, yanlış kuaför seçimi, saç yıpranması gibi olumsuz sonuçlar kadınları çok rahatsız eder ve zaman zaman bunalıma dahi sokabilir. Kimi kadınlar ise bunalımda olduklarında bir anlık bir hevesle saçlarını kestirir ve kısa süre sonra bundan pişman olarak gözyaşı bile dökebilirler. Kozmetik markalarının saç uzatma formülü adı altında birçok ürünü bulunmaktadır. Ama bu ürünler hep çok pahalı hem de güvenirliği düşük ürünlerdir. Kadınlar saçları için bu formüllere ödenen paraları göze alabilirler. Ya da oluşabilecek başka zararları o anda gözleri görmeyebilir. Oysaki evde doğal yöntemler ile saçlarımızı kısa sürede eski haline döndürebilir hatta eskisinden bile daha uzun görünmesini sağlayabiliriz.hızlı saç uzatma, saç uzatma yöntemleri, saç nasıl uzatılır

Sinameki Otunun Saça Mucizevi Yararı

Sinameki otunu tüm aktarlarda basitçe bulabilir. Sinameki otu fiyat olarak da oldukça uygun fiyatlardır. Paket içinde satın alabileceğiniz gibi isteğinize bağlı olarak açık ortamdan da alabilirsiniz. Sinameki otu bir alışınızda uzun süre kullanabileceğiniz kadar bereketli bir bitki türüdür. Sinameki otunun saç uzatmayı sağlayan mucizevi etkileri söz konusudur. Yalnız sinameki otunu tek başımıza kullanmamız yetmemektedir. Yanında badem yağı ve bimeksampül de bulunması gerekmektedir. Badem yağını yine aktardan çok uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Bimeksampül ise b vitamini içeren ampüldür. Bimeksampülü eczanelerden çok uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Sinameki Kürünün Hazırlanışı

Sinameki kürünün çok basit bir tarifi bulunmaktadır. Birkaç tutum sinameki otunu yarım çay bardağı suda kaynatın. Kaynadıktan sonra biraz soğumaya bırakın. Ilıdığında yaprakları sudan ayırabilir ve atabilirsiniz. Kalan suyun içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bimeksampülü katarak karıştırın. Elde edilen bu karışımı saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Bekletme süresi sizlerin imkanına bağlıdır. Bizler en az 4 ya da 5 saat bekletmeniz gerektiğini düşünmekteyiz. Ama bu süre isteğinize bağlı 2 saat bile olabilir. Bekledikten sonra saçlarınızı kolayca durulayabilirsiniz. İşte hazırlanışı ve uygulanışı bu kadar basit olan bu kürü haftada yalnızca bir defa uygulayarak saçlarınızı haftada 1 cm. uzatabilirsiniz. Zaman geçtikçe saçlarınızın hızla uzamasına inanamayacaksınız.

Isırgan Otu Şampuanın Faydaları

Isırganla doğada karşılaştığımızda biz ona dokunduğumuzu fark etmesek de o bize verdiği yanma hissi ile kendisini hissettiriyor. Eski zamanlarda ısırganın yapraklarını kaynattıktan sonra banyoda son durulama suyunda saça dökülüyordu. Bu sayede ise herkes daha güçlü ve parlak saçlara sahip olurdu. Tamamen bir şifa deposu olduğu bilinen ısırganın faydası elbette yalnızca saçla ibaret değildir.ısırgan otu şampuanı, ısırgan otu şampuanının faydaları neler, ısırgan otu faydası nedir Yüksek miktarda demir içermekte olan ısırgan otu anemi tedavisinde de kullanılır. Sindirim isteminin yanı sıra diğer organları da temizleyip, idrar söktürüyor. Soğuk algınlığına ve saman nezlesine de iyi gelip, bu durumlarda ortaya çıkan öksürüğün kesilesini sağlamaktadır. Bağışıklık sisteminin de güçlenmesinde etkisi olan bu özel bitki tüm yıl boyunca yetişmekte olup, haziran ayından eylül ayına kadar çiçek açıyor. Tıp da çok fazla talep görmekte olan bitki pek çok ilaç içerisinde bulunduğu gibi, şampuanları ile de ayrı şifa dağıtır. Günümüzde oldukça talep görmekte olan ve ısırgan otu şampuanı saçlarının seyrek ve sert veya bakımsız oluşundan yakınanların imdadına yetişir. Özellikle de düzenli olarak uzun süre kullanan kişilerin elde etmiş oldukları sonuçlar görmeye değer. Özellikle de saç uzatmak isteyen ancak çabuk kırıldıkları için uzamadığından yakınan bayanlara tam anlamı ile yardımcı olan şampuan saç tellerinin beslenerek güçlenmesini, kırılma ve ya dökülmeler olmadan saçların uzamasını sağlıyor.Isırgan Otu Şampuanın Faydaları

Canlı ve Pürüzsüz Saçlara Ulaşın!

Saçların canlı veya pürüzsüz görünüm kazanmasını sağlamakta olan ısırgan otu şampuanı özellikle saç köklerinde oluşan mantar veya kepek gibi istenmeyen durumları da ortadan kaldırıyor. Yağ dengesini düzenlemekte olan şampuan yağlanmayı ortadan kaldırarak dış etkenlerden çabuk etkilenmeyen dirençli saçlara sahip olmanızı sağlar. Saçlarınız artık dökülmeden, kırılmadan oldukça gür ve hacimli olacak olup, sizlerde hep hayal ettiğiniz ve başkalarında görüp imrendiğiniz saçlara sahip olursunuz. Her saç tipinde gönül rahatlığı ile kullanılabilmekte olan bu özel formüllü şampuanı kullanmamış olanlar, ne kaybettiklerinin farkına vararak hemen şampuanı kullanmaktadır. Biraz zaman geçtikten sonraki farklılığı gördükten sonra evlerinde başka şampuanlara yer vermeden gönül rahatlığı ile şampuanı kullanabilirler.

Diş Sağlımız Üzerinde Olumlu Sonuçlar Bırakan Yiyecekler

Ağız ve diş sağlığımıza gereken önemi verirsek daha sağlıklı bir hayat süreriz. Çünkü sağlıklı olmak için sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmamız gerekir. Sağlıklı beslenmek diş sağlığımızı da olumlu olarak etkiler. Özellikle bazı yiyeceklere beslenmemizde daha fazla yer verirsek daha sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmuş oluruz.diş sağlığına iyi gelen yiyecekler, diş sağlığını koruma, diş sağlığı için tüketilmesi gerekenler-Brokoli dişlerimiz asitlere karşı korur ayrıca sağlıklı diş mineleri içinde brokoli tüketmemiz gereklidir.

-Süt içmek bizi diş eti hastalıklarından koruduğu gibi çene kemiklerini güçlendirerek dişlerimizin daha düzgün çıkmasını sağlar.

-Bir kalsiyum ve fosfor deposu olan yoğurt tüketmek bizi diş hastalıklarına karşı koruyacaktır.Aynı zamanda daha sağlıklı ve güçlü dişler içinde yoğurt tüketmek şarttır.

-Yüksek oranda magnezyum içeren antepfıstığı diş ve dişeti iltihaplanmalarının da önüne geçmektedir.

-Peynir tüketmek dişlerde plak oluşumunu engellediği gibi diş minelerinin güçlenmesini sağlayarak daha güzel ve sağlıklı dişlerimiz olmasını sağlar.

– Adaçayının dişler için iyi bir gargara olduğunu biliyor muydunuz? Adaçayı ile yapacağınız gargara sayesinde diş çürüklerinin önüne geçebildiğiniz gibi diş eti hastalıklarından korunmanız mümkün olacaktır.

– Mantar içindeki  D vitamini sayesinde daha sağlıklı dişlere sahip olmamızı sağlar. Dişlerimizi güçlendirerek diş çürümelerini azaltacaktır.

-Şeker dişlerin çürümesine neden olurken kuru üzümün içinde bulunan şeker bunun tersine bakterileri öldürerek diş çürüklerine engel olmaktadır.

– Özellikle küçük çocukların somon balığı tüketmeleri diş gelişimlerini olumlu olarak etkilediği için çok önemlidir.

-Kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan portakal dişin sert tabaksını güçlenmesine yardımcı olur ve diş eti iltihaplanmalarını önler.

-Susam genellikle poğaça süslemelerinde kullanılır. Susam dişlerde bakteri ve plak oluşumunu engeller.diş eti hastalıklarına karşıda koruyucu etkisi vardır.

-Dişleri beyazlatmaya yarayan çilek aynı zamanda diş eti sağlığı içinde tüketilmesi gereken bir meyvedir.

– Günde bir kaç badem tüketmek dişlerin temizlenmesini sağlarken dişlerde plak oluşumunda engel olmaktadır.

-Anana tükürük salgısını arttırarak dişlerin temizlenmesini sağlarken diş minelerini de güçlendirir.

– Günde bir bardak yeşil çay içmek ağızda bakteri oluşumuna engel olduğu gibi diş eti kanamalarının da önüne geçecektir.

Karafatma ve Kakalak Nasıl Canlılardır?

Karafatma

Karafatma haşeresi hamam böceği türüdür, halk arasındaki ismi karafatmadır. Karafatma siyah ve parlak bir renge sahiptir. Karafatma bodrum, bina boşluğu, depo ve ev içlerine yuva yapar. Karafatma nemli ve ılık ortam sever, ev içerisinde en nemli olan alanlara yerleşir. Havaların ısınması ile birlikte karafatma komşu binaları dâhil her yeri istila eder. Karafatma çok pis ve mikrop taşıyan bir canlı olduğundan her şeyi yer, insanlara salgın hastalıklar bulaştırır. Karafatma insan olan her alanda yaşar. karafatma ilaçlaması, karafatma ilaçlaması yapımı, kakalak ilaçlaması yapımıKarafatma yaklaşık 6 ay gibi bir süre yaşar. Ev içlerinde çatlaklara, kapı pencere pervazlarına saklanır ve yumurta bırakırlar. Karafatma ile yapılan bilinçsiz mücadele böceğin daha da güçlenmesine neden olabilir. Karafatma iç alanlara alışveriş poşetleri ile kanalizasyon borularından sızan sular ile alınan eşyalar arasında gelir. Karafatmalar gece aktif, gündüz pasif yaşar. Karafatma çok hızlı hareket edebilen bir böcektir. Karafatma açlığa 1 ay, susuzluğa 1 hafta dayanır. Karafatmanın erkeği kanatlı, dişisi kanatsız olur. Karafatma uçmak için kanat kullanmaz. Karafatma ısırmayan bir böcek olduğundan laboratuar hayvanı olarak kullanılması kolaydır. Karafatmalar mikrop taşıyıcıdır, insana pek çok hastalık bulaştırabilir. Karafatma dizanteri, astım, antrax, allerjik reaksiyon, verem, gastroenteritis, gıda zehirlenmeleri, pnomoni, hepatit, mantar hastalıklarını insanlara bulaştırır. Hamam böceği ve karafatma ilaçlaması veya böcek ilaçlaması hiçbir şekilde böcek yumurtalarını öldürmez, bu sebeple ilk ilaçlamadan 15–20 gün sonra ikinci ilaçlama yapılması gerekir.

Kakalak

Kakalaklar hamam böceğinin türlerinden biridir. Kakalak böceğinin 3.500 türü vardır. Kakalalar her yerde(kutuplar haricinde) yaşayabilen çok dayanıklı bir haşerelerdir. Kakalak nemli ve ılık ortamda yaşamayı sever. Kakalağın neme sürekli ihtiyacı vardır. Kakalak gece aktif olarak yaşar, gündüz olduğunda kenar, kuytu, yuvada, çatlak, yarık gibi yerlerde dinlenir. Kakalak dış ortamlardan evlerimize alışveriş poşetleri ile kanalizasyon boruları sızıntısı ile alınan eve alınan eşyalar arasında gelir. Kakalak oval ve yassı bir bedene sahiptir. Kakalak yaklaşık 1,5-2cm büyüklüğünde bir haşeredir. Dişi kakalaklar yumurta paketlerini sırtında taşır ve farklı bölgelerde bırakır. Kakalak yumurta paketleri 18-30luk paketler halindedir. Kakalağın yumurtaları uygun şartlarda 25–28 günde çatlar ve yavru kakalaklar çıkar. Kakalak o günden bu yana değişim göstermeden gelmiştir. Kakalak böceğinin kanı beyaz renklidir. Kakalak böceği halk arasında farklı isimlerle bilinir. Hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, amerikan, alman hamam böceği, kakalak böceğinin diğer isimleridir. Kakalak aç olarak 1 ay, susuz olarak 1 hafta yaşar. Kakalak ısırmayan bir böcek olduğundan laboratuarlarda kolay incelemeye alınır ve kobay olarak kullanılır. Kakalak çok hızlı hareket eder. Kakalak mikrop bulaştıran bir böcek türüdür, kakalak üzerinde birçok hastalık ve bakteri taşır. Kakalak böceğinden bulaşan hastalıklar; verem, mantar hastalıkları, astım, alerjik hastalıklar, dizanteri, hepatit, gibi hastalıklardır.