Profesyonel Makyajın Yöntemleri

Herkes makyaj yapmanın tüm sırlarını bilememektedir. Özel günlerimizde doğal olarak daha iyi bir görünüm için profesyonel şekilde bir makyaj uzmanına gitmekteyiz. Çünkü makyaj yapan kişiler bu işin her noktasını iyi biliyorlar. Ancak onların bu yeteneği olduğunu göstermez. Sadece doğru ürünü doğru şekilde nereye uygulayacaklarını iyi bilmektedirler.profesyonel makyaj yapma, makyaj yöntemleri, profesyonel makyaj tüyoları

  1. Ciltte Ön çalışma

Bilhassa söz konusu makyaj yapılacak yer olan yüzünüz ise mutlaka bir ön çalışma yapmanız gerekmektedir. Her zamanki gibi makyajın cilde daha iyi tutunması için hafif bir nemlendirme işlemi uygulayınız ve daha sonra gerektiği kadar kapatıcı kullanarak tüm kusurlarınızı örtbas edebilirsiniz. Ancak bu adımda cilde ışıltı ve ya parlaklık verecek hiç bir şey kullanmayınız.

  1. Doğru aydınlatma kullanımı

Doğal ten renginizden bir ton daha açık bir kapatıcı ile resimde gördüğünüz bölgelere küçük dokunuşlar yapınız. Yani iki kaşın arasına 3 küçük fırça dokunuşlarıyla her bir kaş kemiğine yani kaşların altına gözlerin altına V-şeklinde burun direğine yukardan aşağı bir çizgi ve son olarak da elmacık kemiklerinizin üzerine küçük çizgilerle dokunuşları tamamlayınız.

  1. Doğru gölgelendirme

Doğal ten renginizden bir ton daha koyu ve ya mat bir allık seçiniz. Çok kırmızı ya da turuncu olan yapay görünümlü renkleri tercih etmeyiniz. Allığı yüzünüze uygularken yanaklarınızı içeriye doğru çekiniz ve daha sonra boşluklara bir fırça yardımıyla üstten aşağı doğru dudaklarınıza 2 cm kalana kadar hafifçe allığı sürünüz.

  1. Çenenizin ortası ile şakaklar

Aydınlatmanın bir diğer noktası ise çenenizin tam ortası ile şakak kısmına yapılan uygulama yapılmalıdır.  Fırçayı buralara uygularken dairesel hareketler yapmaya özen gösteriniz.

  1. Gözlere özen gösterin

Yanaklarınıza uyguladığınız koyu tonu ince bir fırçaya sürüp göz kapaklarına da uygulamalısınız.

  1. Işıltı veriniz

Gözlerinizin iç köşelerine dudaklarınızın hemen üzerine ve daha sonra burun direğinin altına biraz parlatıcı krem uygulaya dikkat etmelisiniz.

  1. Sonuç

Gerek doğal gerekse de profesyonel makyaj uygulaması birkaç stratejik dokunuş harika bir görünüme nasıl sahip olacağınız hakkında gerekli bilgileri uygularsanız mükemmel görünüme ulaşabilirsiniz.

Etiketler: gölgelendirme ve aydınlatma nasıl yapılır, makyaj teknikleri, makyaj yapma sanatı, profesyonel makyaj, yüz makyajı nasıl yapılır

Şarbon Hastalığı Nedir ve Ne Kadar Ciddi Sonuçları Vardır?

Şarbon, insanlara temas yoluyla veya süt ürünleriyle bulaşabilen bir hastalıktır, özellikle sığırların Şarbon adı verilen basil ile hastalanmasından sonra. Dış ortamdaki şarbon basilini karşılaştırırsak, spor formu adı verilen tohum benzeri bir forma sahiptir. Bu sporlar çok dayanıklıdır ve biyolojik silah olarak bile kullanılabilir. 60 yıl canlı kalabilirler, vücuda girdiklerinde bu tohuma benzettiğimiz sporlar hemen canlanır ve hastalık başlar.şarbon nedir, şarbon hastalığı, şarbon hastalığı sonuçları

şarbon basili

Hastalık ölümle sonuçlanırsa, otopsi yasaktır, çünkü hastalığa ve ölüme neden olan canlı formu dengesiz olduğundan, bu formdaki şarbon basili birkaç gün içinde ölür. Otopsi ile vücut açılırsa hemen en zor koşullara, temizlik malzemelerine, ilaçlara vb. Dayanıklı bir spor formuna dönüşür ve yayılmaya devam eder.

Hastalığın yayılmasını önlemek için ölen hayvanlar; Üzerine kireç dökülür ve derin bir çukura gömülür, böylece şarbon bakterileri, yırtıcı hayvanlar, böcekler sel suları nedeniyle başka yerlere ulaşmaz.

Şarbonun bulaştığı her yerde hastalık oradan başlar. Hasta hayvanlarla temas ile kontamine olursa deride, et tüketimi ile bağırsaklarımızda, sporların solunması ile akciğerlerimizden başlayarak tüm vücudumuza yayılan hasara neden olur.

Cilt Şarbonu,

Bir şarbon hayvanıyla temastan geçer. Merkezi siyah ve çevresi şişmiş bir çıban belirir. Çoğunlukla ellerde, ayaklarda, yüz ve burunda temas bölgelerinde görülür. Ölüm olursa cilt 2-3 saat içinde kararır. İnsanlarda cilt şarbonu en yaygın olanıdır. Bu en hafif formdur. İlginç bir şekilde ortasında siyah su olan bir çıban var ama ağrıya neden olmuyor. 5-10 cm çapa kadar ulaşabilir. Baş ağrısı, halsizlik, halsizlik ve ardından toksinler kana girmeye başlayarak baş, boyun, dil ve hatta göz kapaklarında ciddi şişliklere neden olur.

Şarbon ödemi

Hastalığın üstesinden gelinmesi halinde kabuklanmalar ve şikayetler ortadan kalkar.

Bağırsak Şarbonu;

Şarbon ile hayvan eti yedikten kısa bir süre sonra mide bulantısı, kusma, karın ağrısı ve ishal, sanki gıda zehirlenmesi başlar. Sonra bir baş ağrısı, halsizlik, halsizlik ve ishal varsa kanlı ishale dönüşebilir. Genel durum hızla bozulur ve günler içinde ölümle sonuçlanır.

Akciğer Şarbonu;

Şarbon sporlarının solunması ile bulaşır. 40-41 derecelik ateş ani bir titreme ile başlar. Hızla tüm vücuda yayılır. Bu en tehlikeli biçimdir. 2-3 gün içinde ölümle sonuçlanır.

Tedavi;

En önemli şey tedaviye erken başlamaktır. Tedavide intravenöz antibiyotikler, özellikle penisilin kullanılmaktadır. Yine erken başlanırsa anti-toksinler kullanılabilir. Veteriner hekimler, hayvancılık ve deri ticareti ile uğraşan kişiler, meslekleri gereği 6 ayda bir yapılan şarbon aşısı ile korunabilirler.

İnsan İlişkilerinden Bir Kesit

Çoğu insanın klişe olarak gördüğü birkaç kadın ve erkek arasında olan bazı durumları yazımda almak istiyorum.insan ilişkileri, insanlar arası klişe diyaloglar

Burada sadece bu davranışları belli başlı tek düze cins gösterdiğini söyleyemem çünkü insan denince akla sosyal bir varlık olup klişe olarak gördüğü her şeyi yapabilen ve bunu normal karşılayan yani sadece kendisi yapınca normal gibi olup diğer insanlar yapınca kulp bulan bir varlık olarak tanımlayabilirim. Şimdi burada günümüzde eskiye oranla iletişim kanalları değişmesiyle daha çabuk haberleşmek mümkündür. Fakat diğer bir sorun ise burada mesajlaşırken ya da aramalar yapılırken insanların ne kadar içten olduğudur. Bu konuyu şu an dışarıda tutmam gerektiğini düşünmekteyim bir sonraki yazılarda bu konu ele alınabilir. Şimdi bir klişe olarak gördüğüm sadece insanlar ihtiyacı olduğunda size yazması, kendisini en duygusal gibi göstermesi konularını ele alacağım.

Bir kişi size ihtiyacı olduğunda yazmasının doğal olarak karşılamaktayım. Çünkü çoğu insan hayat mücadelesi vermekte ve işi düşünce yazabilir ama burada önemli olan sizin tutumunuz olduğunu düşünmekteyim. Eğer direk aşırı bir tepki vermeniz halinde bence sizin bir networkünüzün azalması olarak görmekteyim zaten vasıfsız bir kişi ise merhaba bile dememeniz gayet doğal ve normaldir.

Kendisinin aşırı duygusal olduğunu savunan insanlar ise daima bir yerde eksik bırakır evet herkes duygusaldır kimi fazla kimi az ya da göstermeyebilir. Buna bir iki örnek ile açıklayacağım bir arkadaşım iki senelik sevgilisinden ayrılmıştı ve flört ettikleri oldu. Bu süreçler daima normaldir ve çoğu konu için yas tutulacak kadar uzun süremiz yoktur. Bu söz klişenin ötesinde görmekteyim. Şimdi şuna geleceğim ben duygusal biriyim diyip yas tutmasını beklememekteyim ama bir hafta sonra bir flörtü ile cinsel yollu ilişkiye girerek gerçekten bu üç tanesinden biriydi bilgisini eklemeliyim gerçek en duygusalı olduğunu kendisi kanıtlar nitelikteydi. Diğer bir örneğim ise yine yakın çevremden arkadaşım duygusal olduğunu ifade edip flört üstüne flört yapmamasına rağmen eski flört ya da kız arkadaşlarını düşünüp şu anda kendini geliştirmekte ve bunu bir gün geldiklerinde ısıtıp önlerine koymak istemekte… Kendiniz istediğiniz için değil sadece hırsınız yüzünden istemediğiniz bir çok yerde bulunabilirsiniz bile… Benim önerim kendiniz olun ve neyi seviyor istiyorsanız o olun. Klişeleri bırakın en bencileri etrafınızda tutmayın çünkü sizin bir başarınızda size yardım yerine daha çok moral bozucu şeyler söyleyeceklerdir. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere…